SunExpress Hakkında

SunExpress, her ikisi de dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında, 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini, güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor. Bugün Sun Express, Antalya, İzmir ve İstanbul Sabiha Gökçen merkezli operasyonlarıyla, 486’sı dış hat, 352’si iç hat olmak üzere, haftada toplam 838 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor.

Türk Hava Yolları Ortak Uçuşları

SunExpress tüm iç hat uçuşlarıyla İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir merkezli tüm dış hat uçuşlarını, Türk Hava Yolları’yla ortaklaşa gerçekleştiriyor. SunExpress her uçuşunda THY’ye belirli bir kontenjan ayırırken, yolcular THY’ye ayrılan biletleri Biletmen.com uçak bileti modülü üzerinden satın alabiliyor.

SunExpress Seferleri

- SunExpress Dış Hatlar
SunExpress’in Antalya’dan Amsterdam, Basel, Berlin, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Dresden, Erfurt, Frankfurt, Friedrichshafen, Graz, Hamburg, Hanover, Karlsruhe, Köln, Leipzig, Linz, Muenster, Münih, Nuremberg, Paderborn, Rostock-Laage, Saarbrücken, Salzburg, Stuttgart, Viyana, Weeze ve Zürih’e bulunuyor. İzmir’den Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Köln, Münih, Nuremberg, Stuttgart, Viyana ve Zürih’e seferleri bulunuyor. İstanbul’dan ise Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Hanover, Köln ve Münih’e seferleri bulunuyor.

- SunExpress İç Hatlar
SunExpress İzmir’den Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kars, Kayseri, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’a sefer düzenlemektedir. Antalya’dan Adana, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Samsun, Trabzon ve Van’a uçmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen’den ise Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’a seferler düzenliyor. Ayrıca Adana’dan da Erzurum ve Trabzon’a karşılıklı uçuş gerçekleştiriliyor.

SunExpress Ucuz Uçak Bileti

Biletmen.com uçak bileti sistemi ile online olarak yurtiçi ve yurtdışı seferler için uçuş tarifesini görebilir, kalkış-varış bilgilerini okuyabilirsiniz. Sun Express bilet fiyatlarını inceleyerek size en uygun ve en ucuz uçak bileti için rezervasyon yaptırabilir ve uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca sunexpress ucuz uçak bileti çağrı merkezimizden de satın alınabilmektedir.